جاذبه های گردشگری عمان؛ بخش دوم

جاذبه های گردشگری عمان؛ بخش دوم

1 1 1 1 1

جاذبه های گردشگری عمان آنقدر جذاب هستند که جهانگردان خارجی را از همه کشورها به عمان بکشانند. جاذبه های گردشگری عمان بستری برای صنعت توریسم عمان شده است.

ما در بخش اول مقاله جاذبه های گردشگری عمان به معرفی و بررسی ۵ مورد از این جاذبه های گردشگری عمان پرداختیم و قصد داریم تا در این مقاله که بخش دوم آن است، به معرفی و بررسی دیگر جاذبه های گردشگری عمان بپردازیم.

پس ادامه این مقاله جذاب و خواندنی را از دست ندهید.

 

۶- شهر صلاله

اگر فکر می کنید کشور عمان کشوری تماماً بیابانی و صحرایی است، سخت در اشتباهید! کافی است که به مرکز استان ظِفار، شهر صلاله بروید. این شهر بندری از شمال به جنگل های کوهستانی محدود شده و از جنوب توسط جنگل های ساحلی محصور است.

این شهر سرسبز و نسبتا جنگلی، مرکز فعالیت‌های اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و گردشگری کشور عمان به شمار می‌آید. شما در نوار ساحلی شهر صلاله می توانید درختان بلند نارگیل و موز را ببینید که بر زیبایی این شهر ساحلی افزوده است. همچنین آرامگاه ایوب نبی(ع) در ۴۰ کیلومتری این شهر نیز هرساله مقصد بسیاری از زائران و گردشگران است.

 شهر صلاله

 

۷- دژ و آبگرم های نخل

دژ نخل با قدمتی ۱۰۰۰ ساله در منطقه "باطنه" واقع شده ‌است و برای دفاع از شهر مسقط ساخته شده بود. اگر از برج ‌های مراقبت بالا بروید، با مناظری دیدنی و شگفت انگیز از درختان و فضای اطراف رو به ‌رو می ‌شوید. این سازه دفاعی قدیمی و مشهور که در دوران حیات خود شاهد جنگ های بی شماری بوده است، اخیراً مورد بازسازی هایی قرار گرفته است. علت نامگذاری این دژ به نام "نخل"، این است که دور تا دور دژ را نخلستان ها احاطه کرده اند.

در فاصله اندکی از این دژ قدیمی، چشمه های آبگرمی قرار دارند که به صورت آبشار به پایین می ریزند و در استخرهایی جمع می شوند. شما می توانید در این استخرهای آبگرم، تنی به آب بزنید و از خواص درمانی این چشمه های آبگرم استفاده کنید. گفته می شود که این چشمه های آبگرم نخل، به درمان مشکلات استخوان و مفصل کمک می کنند.

 دژ و آبگرم های نخل

 

۸- وادی شاب و استخر طبیعی بیمّاه

وادی شاب یکی از دیدنی ترین جاذبه های توریستی عمان است. این مکان بکر و زیبا به دلیل صعب العبور بودن، از مناطقی است که به شرایط ویژه ای نیاز دارد. اگر می خواهید از صخره‌ ها و غار‌های شگفت انگیز وادی شاب لذت ببرید، باید کمی از نظر فیزیکی توان عبور از مسیر‌های ناهموار و صخره ‌ای را داشته باشید؛ زیرا که گاهی نیاز به شنا کردن برای عبور از آب ‌های کم عمق خواهد بود. رسیدن به آخرین و جذاب‌ ترین بخش این گردش باورنکردنی، تنها از طریق شنا کردن امکان پذیر است.

 

حتما بخوانید: ویزای توریستی و تجاری در عمان

 

استخر طبیعی بیمّاه (Bimmah) که بر اثر اصابت شهاب سنگ ایجاد شده است، در شهر کوچک بیمّاه قرار دارد. شما علاوه بر تفریح و آب تنی در این استخر طبیعی، می توانید از دیدن این پدیده زمین شناسی ارزشمند نیز لذت ببرید. در آب های خنک این استخر کاملا طبیعی، ماهی ‌های ریزی وجود دارد، که اگر به قدر کافی در آب باشید، پوست مرده پا و انگشتان شما را آرام آرام می‌ خورند. اگر به وسط این استخر بروید، عمق آب به قدر کافی عمیق شده و می‌توانید به راحتی در آن شنا کنید.

 وادی شاب و استخر طبیعی بیمّاه

 

۹- کویر وحیبا

بسیاری از گردشگران به دلیل این کویر، عمان را برای سفر انتخاب می کنند. پس مطلقا این جاذبه توریستی عمان را از دست ندهید. وحیبا نام کویری تماماً شنی است که رنگ شن هایش بسته به میزان نوری که از طرف خورشید به آن ها تابیده می شود، تغییر می کند.

شما در این کویر می توانید شترسواری در ریگ زار را تجربه کنید و در کنار مردم بومی و مهمان نواز عمان که در این کویر چادر می زنند، قهوه سیاه و خرمای عمانی بخورید. این بومیان دست سازه‌ هایی از پشم و نقره درست می‌کنند؛ شما می توانید این آثار دست ساز را بعنوان سوغاتی از آن ها بخرید.

شب های کویر وحیبا به قدری زیباست که شما می توانید تمامی کهکشان راه شیری را ببینید؛ منظره ای که هیچگاه از خاطرتان پاک نخواهد شد و هرگز مثلش را نخواهید دید.

کویر وحیبا

 

۱۰- کوه اخضر

کوه اخضر با ارتفاع ۲۰۰۰ متری خود، از معدود کوه های دارای پوشش گیاهی در عمان است. شما بعد از چند ساعت کوهنوردی در این کوه، به قله این کوه سرسبز و جنگلی خواهید رسید و منظره ای چشم نواز زیر پاهایتان، شما را محسور خواهد کرد. این کوهستان پر از درختان انار و بوته های گل رز است. به همین خاطر منظره ای منحصر به فرد برای شما به ارمغان می آورد.

گفته می‌شود این انار‌ها از نظر کیفیت و موارد تغذیه ‌ای بهترین انار‌های جهان بوده و نوشیدنی‌ های غیر الکلی که از آن تهیه می‌ شود، بسیار سالم و خوش طعم هستند. از گل‌ های رز اینجا نیز اسانس و عطر ساخته می‌ شود که به برخی کشور‌های دیگر صادر می ‌کنند.

 کوه اخضر

 

برچسب ها: عمان, زندگی در عمان, سبک زندگی در عمان, جاذبه های گردشگری عمان, جاذبه های دیدنی عمان, جاذبه های گردشگری مسقط

مشاوران بین الملل آرشید