اخذ ویزای قطر

اخذ ویزای قطر

1 1 1 1 1

اخذ ویزای قطر از جمله دغدغه های مسافران و سرمایه گذاران در قطر است. اخذ ویزای قطر اولین قدم برای ورود به قطر می باشد.

گفته شد که قطر یکی از امن ترین اقتصادهای نوپا برای فعالیت و سرمایه گذاری و همچنین یکی از قطب های گردشگری حوزه خلیج فارس و خارمیانه است. از این رو، اتباع خارجی زیادی علاقه مند به سفر و حتی اقامت موقت و دائم و در کل زندگی در قطر هستند.
اقتصاد در حال پیشرفت قطر سبب شده است که بازار بزرگی هم برای سرمایه گذاران و فعالان حوزه اقتصاد فراهم شود و هم زمینه کار و تحصیل در دانشگاه های رو به رشد قطر بیشتر و بهتر شود. بنابراین اخذ ویزای قطر، از جمله اقدامات این روزهای کشورها از جمله ایران است.


نزدیکی و روابط نسبتا خوب تجاری، سیاسی و اجتماعی ایران با قطر، سرمایه گذاران ایرانی را به ثبت شرکت در قطر سوق می دهد، دانشجویان را به ادامه تحصیل در دانشگاه های قطر تشویق می کند و مقصد گردشگران ایرانی برای سفر تبدیل شده است که این کارها باید تحت نظارت یا توسط متخصصان و مشاوران این حوزه انجام گیرد تا مشکلی در این زمینه رخ ندهد. هرچند اخذ ویزای قطر را می توانید به تنهایی نیز انجام دهید اما پیشنهاد ما به شما این است که این اقدامات را از طریق موسسات معتبر اخذ ویزا و اقامت انجام دهید.


گروه بین المللی آرشید با سابقه درخشان خود در زمینه ثبت شرکت و برند تجاری و اخذ انواع مختلف ویزا در خارج از کشور به ویژه کشورهای حوزه خلیج فارس آماده همکاری و کمک رسانی به سرمایه گذاران مشتاق به ثبت شرکت و برند تجاری، مسافران و دانشجویان مایل به تحصیل در قطر می باشد. مشاوران و متخصصان اخذ ویزای قطر در آرشید آماده خدمت رسانی به سرمایه گذاران، دانشجویان و متقاضیان اقامت قطر هستند.
ما در ادامه این مقاله قصد داریم تا درباره شرایط و انواع ویزای قطر بپردازیم.

 

انواع ویزای قطر

شما برای انجام هر کاری در کشور قطر باید که نسبت به اخذ ویزای قطر اقدام کنید. با توجه به توافق انجام شده بین کشور قطر و ایران، تجار ایرانی می توانند با دعوت نامه معتبر از یکی از شرکت های قطری و ارائه کردیت کارت با موجودی 5000 ریال قطری در فرودگاه دوحه و پرداخت ماهیانه 200 ریال قطری به دولت قطر، به مدت 30 روز در کشور قطر حضور داشته باشند. 
این نوع ویزا از تاریخ صدور، 3 ماه اعتبار ورود به کشور قطر را دارد و فقط برای یکبار ورود می باشد. 
لازم به ذکر است تهیه بلیط رفت و برگشت هواپیما، رزرو هتل در شهر دوحه و داشتن پاسپورت با اعتبار 6 ماه، قبل از سفر به کشور قطر ضروری است. 

انواع ویزای صادره توسط کشور قطر به صورت زیر است:


• ویزای توریستی قطر
• ویزای فوری توریستی (تنها مختص شهروندان کشورهای ترکیه، لهستان، مجارستان و قبرس)
• ویزای توریستی مشترک برای بازدید از قطر و عمان (شهروندان 33 کشور اجازه استفاده از آن را دارند که ایران هم جزء آن ‌ها هست)
• ویزای دیپلمات
• ویزای شهروندان عضو شورای همکاری خلیج فارس (شامل ایران نیست)
• ویزای همراهان شهروندان عضو شورای همکاری خلیج فارس مانند راننده، پزشک، پرستار کودک و... (شامل ایران نیست)
• ویزای ترانزیت
• ویزای بازدید
• ویزای مجدد (این ویزا مخصوص کسانی است که قبلا ویزا را به صورت الکترونیکی تهیه نموده‌اند)
• ویزای تحصیلی


اخذ هرگونه ویزای قطر، پروسه متفاوتی دارد که همین موضوع باعث می شود تا بهتر باشد که این اخذ ویزا توسط موسسات معتبر و رسمی صورت بگیرد.
شما در این مقاله از انواع ویزای قطر اطلاعاتی بدست آوردید و در مقاله های بعدی می توانید از شرایط و ویژگی های اخذ انواع ویزای قطر مطلع شوید.

برچسب ها: قطر, زندگی در قطر, تحصیل در قطر, سبک زندگی در قطر, اقامت قطر, ویزای قطر, اخذ ویزای قطر, ویزای توریستی قطر, ویزای تحصیلی قطر, ویزای بازرگانی قطر

مشاوران بین الملل آرشید