شرایط ثبت شرکت در عمان

شرایط ثبت شرکت در عمان

1 1 1 1 1

با توجه به جذابیت های اقتصادی و ارزش افزوده بالای فعالیت تجاری در کشور عمان، ثبت شرکت عمان اولین قدم برای ورود به بازار کشور عمان می باشد، لذا ذکر این نکته حائز اهمیت است که انتخاب قالب شرکت ثبتی مناسب، مخصوصا برای ایرانیان در کشور عمان بسیار مهم می باشد.

با توجه به شرایط و قوانین فعلی ثبت شرکت عمان برای ایرانیان، از دو نوع قالب ثبت شرکت می توان به عنوان رایج ترین نوع ثبت شرکت در عمان یاد کرد:
1 – شرکت با سرمایه گذاری خارجی (FOREIGN INVESTMENT)
2- شرکت محلی (LOCAL)

 


حتما بخوانید: ثبت شرکت در عمان

 

شرایط ثبت شرکت در عمان

برخی از متقاضیان و سرمایه گذاران ایرانی، با در نظر گرفتن اینکه در ثبت شرکت محلی عمان اقامت ۲ساله برای شرکاء صادر می گردد و در ثبت شرکت با سرمایه گذاری خارجی عمان اقامت ۱ساله برای شرکاء صادر می گردد، بر این تصورند که شرکت محلی عمان امتیازات بیشتری دارد.
اما قابل ذکر است که صاحب و مالک حقیقی شرکت محلی، شریک عمانی می باشد و علت صدور اقامت دو ساله کشور عمان برای ایرانیان به دلیل این است که شرکاء به عنوان کارمند و با درجه مدیر عامل یا نماینده تجاری وارد شرکت می شوند و هیچ حقی در تصمیم گیری های شرکت ندارند و حتی کفیل می تواند به حساب شرکت هم بدون محدودیت دسترسی داشته باشد و طبیعتا این مورد منافع شریک ایرانی را به خطر می اندازد.

 

حتما بخوانید: شرایط و سطح زندگی در عمان

 

معایب ثبت شرکت در عمان

یکی دیگر از معایب ثبت شرکت محلی در کشور عمان، امکان اخراج شرکای ایرانی توسط کفیل عمانی می باشد. به علت اینکه اقامت صادر شده در قالب کارمند می باشد و اختیار اخراج شخص ایرانی در دست کفیل عمانی می باشد.
ثبت این نوع شرکت به دلیل هزینه پایین تر رواج پیدا کرده و متاسفانه به عواقب آن توجهی نمی شود.
لذا تاکید می گردد که از ثبت شرکت با اقامت دو ساله جهت فعالیت اقتصادی در عمان پرهیز نمایید و فقط به شکل شرکت با سرمایه گذاری خارجی (FOREIGN INVESTMENT) اقدام به ثبت شرکت نمایید.
برای اطلاعات بیشتر با مشاوران بین الملل آرشید تماس حاصل فرمایید.
در مقاله بعدی به بررسی ویژگی ها و امتیازات ثبت شرکت درجه اول و ممتاز عمان در قالب سرمایه گذاری خارجی می پردازیم.

برچسب ها: عمان, زندگی در عمان, سبک زندگی در عمان, ثبت شرکت در عمان

مشاوران بین الملل آرشید