ثبت شرکت در عمان

ثبت شرکت در عمان

1 1 1 1 1
عمان از جمله کشورهای حوزه خلیج فارس است که با رشد و ثبات اقتصادی خود و ایجاد برنامه هایی برای جذب سرمایه های خارجی و ثبت شرکت های خارجی، باعث شده است که بسیاری از سرمایه گذاران ایرانی مشتاق به ثبت شرکت در عمان باشند.
روابط سیاسی و اقتصادی خوب ایران با عمان، نسبت به دیگر کشورهای عربی حوزه خلیج فارس، سبب شده است که سرمایه گذاران ایرانی به سمت ثبت شرکت در عمان سوق داده شوند. البته این کار باید تحت نظارت یا توسط متخصصان و مشاوران ثبت شرکت در عمان صورت بگیرد تا هیچگونه مشکلی برای سرمایه گذاران مشتاق به ثبت شرکت در عمان پیش نیاید.

گروه بین المللی آرشید با سابقه درخشان خود در زمینه ثبت شرکت و برند تجاری در خارج از کشور به ویژه کشورهای حوزه خلیج فارس آماده همکاری و کمک رسانی به سرمایه گذاران مشتاق به ثبت شرکت و برند تجاری در عمان می باشد.
ما در ادامه این مقاله قصد داریم تا درباره شرایط و وضعیت اقتصادی عمان بپردازیم. قبل از آن، ذکر نکات مختصری درباره کشور عمان خالی از لطف نیست.

معرفی کشور عمان

کشور عمان با نام رسمی "سلطان نشین عمان" در منطقه خاورمیانه و در بخش جنوبی خلیج فارس و دریای عمان واقع شده است. این کشور با عربستان سعودی، امارات متحده عربی و یمن مرز زمینی دارد و با ایران نیز دارای مرز دریایی مشترک است.
پایتخت این کشور، شهر مسقط است و زبان رسمی کشور عمان، عربی است و از زبان انگلیسی بعنوان زبان دوم استفاده می شود. واحد پول کشور عمان، ریال عمان است و این کشور در آخرین سرشماری جمعیتی نزدیک به 5 میلیون نفر داشته است. همچنین دین رسمی کشور عمان، اسلام است.

کشور عمان در اوایل سده 16 میلادی مورد حمله پرتغالی ها قرار گرفت و حدود 150 سال در اشغال پرتغالی ها ماند. این کشور از قرن 17 میلادی دارای سیستم حکومتی پادشاهی بوده است. دوران اوج قدرت نمایی این کشور در قرن 19 میلادی بود که با نفوذ و استعمار پادشاهی بریتانیای کبیر در قرن بیستم میلادی، قدرت این کشور کاهش یافت و تحت تاثیر نفوذ گسترده بریتانیا قرار گرفت اما هیچگاه به شکل رسمی جزء مستعمرات این کشور اروپایی نشد. امروزه نیز عمان پیوند گسترده ای با بریتانیای کبیر و ایالات متحده آمریکا دارد ولی سیاست خارجی آزادانه ای در پیش گرفته است. فرمانروایی این کشور، پادشاهی مطلق است و پارلمان عمان تنها نقش نظارتی و قانون گذاری اندکی دارد.

وضعیت اقتصاد عمان

کشور عمان نیز همانند سایر کشورهای حوزه خلیج فارس، دارای منابع نفت و گاز است اما حجم این منابع نسبت به منابع کشورهای ایران، عربستان سعودی، قطر و امارات متحده عربی بسیار کمتر است. کشور عمان با حدود 6 میلیارد بشکه ذخایر اثبات شده نفت خام، بیست و دومین کشور در جهان و هفتمین کشور در منطقه خاورمیانه از نظر میزان ذخایر نفت است. همین موضوع سبب شده است که کشور عمان زودتر از سایر کشورهای حوزه خلیج فارس به فکر ایجاد اقتصادی فارغ از صادرات نفت و گاز باشد. علاوه بر صادرات نفت و گاز، کشاورزی و ماهیگیری نیز دو منبع مهم درآمد در عمان هستند. همچنین این کشور اخیراً بسترها و زیرساخت های لازم برای صنعت توریسم و گردشگری را نیز گسترش داده است و به پیشرفت های بسیاری نیز دست یافته است.

از همین رو، طبق گزارش بانک جهانی در سال 2017، کشور عمان جزء بهترین کشورهای بهبود یافته اقتصادی برای آغاز تجارت و کسب و کار شناخته شده است. همچنین این کشور، رتبه نخست سهولت شروع کسب و کار را در بین کشورهای حوزه خلیج فارس دارد. این تغییر در نگرش و مدیریت صحیح سبب شده است که طبق آمارهای منتشر شده، تنها 26 درصد از تولید ناخالص داخلی (GDP) این کشور مبتنی بر درآمدهای نفتی باشد.

هتلی در عمان

کشور عمان به بازاری امن برای سرمایه گذاری بدل گشته است که بسترهای لازم و خوبی برای محصولات کسب و کارهای ایرانی دارد و همچنین می تواند پل مناسبی برای دسترسی به بازار سایر کشورها، به ویژه کشورهای آفریقایی باشد. از طرف دیگر، موضوع بسیار حائض اهمیت، تعرفه گمرکی صفر بین عمان و کشورهای آمریکا و سنگاپور است که به موجب آن صادرات مجدد کالاهای ایرانی از عمان به این کشورها هزینه پایینی دارد. بنابراین از کشور عمان، می توان به عنوان دروازه ورود به تجارت جهان نام برد.

جالب است بدانید که با توجه به نزدیکی روابط تهران - مسقط در حوزه سرمایه گذاری، شرکت های عمانی به مشارکت و فعالیت در ایران بسیار علاقه مند هستند، بانک های عمان هم آماده ارائه تسهیلات بانکی با نرخ سود اندک به پروژه های سرمایه گذاری ایران در عمان می باشند. با توجه به دانش فنی و تولیدات داخلی که در ایران وجود دارد، می توان با عمان مشارکت کرد که نتیجه آن، صادرات مواد اولیه ایران و همچنین صادرات خدمات فنی و مهندسی خواهد بود.

جذب سرمایه خارجی برای رونق هرچه بیشتر اقتصاد رو به رشد عمان را می توان بسیار موفقیت آمیز دانست. به طوری که کشور عمان فقط در منطقه آزاد تجاری صُحار با کار بزرگی که انجام داده، بیش از 20 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی جذب کرده است.


نکته آخر
پیدا کردن یک بازار امن و موفق برای سرمایه گذاری از اولویت های هر کسب و کاری است. بازار کشورهای حوزه خلیج فارس بالاخص قطر و عمان با ایجاد زیرساخت های لازم برای جذب سرمایه گذاری خارجی، بهترین گزینه برای کسب و کارهای ایرانی هستند تا از این طریق بتوانند راهی به تجارت جهانی پیدا کنند. هرچند که این کار نیازمند نظارت مشاوران بین المللی است تا ریسک سرمایه گذاری به کمترین میزان ممکن برسد. همچنین این کشور به نیروی کار زیادی نیاز دارد، که باعث می شود شرایط اخذ اقامت راحت باشد.
کارشناسان مجرب در گروه بین المللی آرشید آماده هرگونه همکاری در زمینه ثبت شرکت و برند تجاری در عمان با سرمایه گذاران می باشد.


ویدئوی کوتاه و جذاب زیر را که درباراه برخی از زیبایی های عمان است، مشاهده کنید و لذت ببرید.
 

برچسب ها: عمان, زندگی در عمان, سبک زندگی در عمان, ثبت شرکت در عمان

مشاوران بین الملل آرشید