زندگی در قطر

زندگی در قطر

1 1 1 1 1
ثبات و رشد اقتصادی قطر سبب شده است که بسیاری از مردم جهان برای ادامه زندگی و سرمایه گذاری مطمئن به قطر مهاجرت کنند و یا به زندگی در قطر فکر کنند. بکر بودن بازارهای اقتصادی و شغلی در کنار بهره مندی از بالاترین درآمد سرانه در جهان، موجب می شود که بسیاری از مردم بخصوص جوانان برای زندگی، ادامه تحصیل و اقامت، قطر را انتخاب کنند.

نشریه فوربس (Forbes) در سال 2018، قطر را ثروتمندترین کشور جهان معرفی کرده‌ است. قطر بالاترین درآمد سرانه (130هزار دلار آمریکا به ازای هر نفر) را در جهان دارد. از این رو، میزان رشد سرمایه گذاری در قطر بیشتر از هر کشوری است و این موضوع سبب شده که قطر بعنوان یکی از امن ترین اقتصادهای جهان برای سرمایه گذاری مورد توجه سرمایه گذاران جهان قرار بگیرد.

وجود سرمایه های عظیم داخلی و خارجی سبب شده است که بسیاری از شرکت های بزرگ و موفق دنیا برای سرمایه گذاری، بازار بکر و باثبات قطر را برگزینند و همین موضوع باعث شده که نیاز به نیروهای متخصص در این کشور، رو به فزونی یابد. نیاز به مهندسان و پزشکان و همچنین نیروی کار خدماتی در قطر، این نوید را به علاقه مندان به زندگی در یکی از کشورهای ثروتمند و درحال گسترش می دهد تا با اخذ ویزای متناسب با شرایط خود، اقامت این کشور را بدست آورند.

شما در این حوزه حتما باید از راهنمایی و مشاوره متخصصان اخذ ویزای قطر و اقامت قطر بهره ببرید تا کوچکترین مشکلی برایتان پیش نیاید. کارشناسان مجرب ما در گروه بین المللی آرشید، با سابقه درخشان در حوزه اخذ ویزا و اقامت قطر، به شما این کمک را خواهند کرد.
ما در این مقاله قصد داریم تا سبک زندگی در قطر را مورد بررسی قرار دهیم و تمام جوانب زندگی در این کشور را به شما نشان بدهیم.

ویدئوی کوتاه و جذاب درباره کشور قطر را ببینید و برای دوستانتان ارسال کنید.

 


سبک زندگی در قطر

این کشور با ایران مرز آبی دارد و با یک پرواز دو ساعته از تهران به دوحه –پایتخت قطر- می توان سفر کرد. با اینکه زبان رسمی این کشور عربی است اما حضور بسیاری از شرکت ها و سرمایه گذاران خارجی و مهاجران سبب شده که زبان انگلیسی در این کشور نیز رایج باشد.
وضعیت فوق العاده عالی اقتصادی این کشور که همچنان با توجه به برگزاری جام جهانی فوتبال در سال 2022 رو به رشد خواهد بود، سبب شده که نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین باشد و همچنین نرخ تورم در این کشور بسیار پایین است. هرچند این روزها، تحریم اقتصادی قطر از سوی کشورهای حاشیه خلیج فارس، به یکی از مهمترین چالش‌ های جهان عرب تبدیل شده، اما رسانه‌ هایی که از داخل این کشور اخبار را مخابره می‌ کنند، معتقدند اوضاع این امیرنشین ثروتمند همچنان با ثبات است و اخباری که از تزلزل شرایط اقتصادی قطر منتشر می ‌شود، تنها شانتاژ تبلیغاتی عربستان سعودی و هم‌ پیمانان این کشور است.
تمام این موضوعات سبب شده است که هزینه زندگی در این کشور با توجه به درآمد سرانه بسیار بالا، خیلی مقرون به صرفه باشد. البته تمام این ها به شرطی است که شما بتوانید از طریق تخصص خود، شغل مناسبی را در این کشور بدست آورید که این موضوع نیز با توجه به نیاز این کشور به نیروی متخصص، قابل دستیابی است.

نقش زنان در قطر

به دلیل حضور کارگران مرد در قطر، تنها یک چهارم جمعیت این کشور را زنان تشکیل می دهند و این کارگران مرد بیشتر برای آماده سازی استادیوم ها و ورزشگاه های جام جهانی فوتبال در سال 2022 به قطر مهاجرت کرده اند. قطر یکی از پیشگامان حوزه فعالیت زنان بین کشورهای عربی است. این کشور بیش از 20 سال است که از زنان در بخش های مختلف کشور بهره می برد. امروزه زنان قطر حتی به مقام وزارت نیز می رسند و نقش پررنگی در انتخابات شهرداری های قطر دارند.
حجاب برای زنان قطری اجباری است همچنین برای مهاجران نیز قوانینی وجود دارد. در قطر، بنا به قوانین کیفری و جزایی پوشیدن هرگونه لباس بدن ‌نما یا ناشایست در ملاءعام ممنوع است و هیئتی دولتی نیز ناظر بر اجرای این قانون است.

 

 

تحصیل در قطر

شما باید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دانشگاه های قطر و پذیرش در این دانشگاه ها به وب سایت موسسه انتخابی خود مراجعه نمایید، فرایند درخواست پذیرش در دانشگاه را مطالعه نمایید و شرایط ورود و اخذ دوره های انتخابی را مورد ارزیابی قرار دهید.
جالب است که بدانید که کشور قطر میزبان بسیاری از دانشگاه های آمریکایی نظیر : دانشگاه Weill Cornell، کالج پزشکی George در شمال قطر، مدرسه روزنامه نگاری و دانشگاه Medill در شمال غربی قطر، دانشگاه Carnegie Mellon در قطر، دانشگاه Virginia در قطر (مدرسه هنر) و دانشگاه تگزاس A&M در قطر می باشد.

شما برای تحصیل یا اقامت در قطر مشکلی نخواهید داشت اگر این کار را تحت نظارت و مشاوره، افراد مجرب این حوزه انجام دهید. کارشناسان مجرب ما در گروه مشاوران بین الملل آرشید، با سابقه درخشان در حوزه اخذ ویزا و اقامت قطر، به شما این کمک را خواهند کرد.

برچسب ها: قطر, زندگی در قطر, تحصیل در قطر, سبک زندگی در قطر, زنان قطر, نقش زنان در قطر, اقامت قطر

مشاوران بین الملل آرشید